Masáže a terapie

                    

             Klasická rekondiční a regenerační masáž

Klasická rekondiční a sportovní masáž uvolňuje unavené svaly a povzbuzuje krevní oběh. V rovině duševní má blahodárný vliv na nervovou soustavu a velmi pozitivně ovlivňuje psychické rozpoložení člověka.

Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, šíje, horní a dolní končetiny). Je vhodná při přepracovanosti, stresu či bolestech zad.


Relaxační masáž  

Velmi příjemná masáž, jejíž kouzlo spočívá v elegantním propojení jednotlivých masérských hmatů a hudby. Výsledkem je "koncert" na lidském těle, vedoucí k dokonalé relaxaci klienta.

Napomáhá regeneraci svalstva, podporuje lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů, mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšuje jeho výkonnost, zbavuje pocitů ztuhlosti. Odbourává stres, deprese, nervozitu, strach a jiné citové bloky.


Sportovní masáž

Masáž složená z vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak po fyzické,
tak po psychické stránce k podání dobrého sportovního výkonu. Po výkonu zbavuje únavy a přispívá k zotavení unavených svalů.


Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Děje se tak za volného a přirozeného pohybu ošetřovaného a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.


Kineziotaping

Tejpování je terapeutická metoda, která pracuje se speciální prodyšnou elastickou (nebo pevnou) tejpovací páskou. Používá se ke snížení bolesti, způsobené svalovou únavou, úrazem, natažením svalů nebo otoky (např. po bodnutí hmyzem) apod. Při tejpování jde často o vztah mezi bolestí a pohybem. Principem je tedy vnímat menší bolest a tím umožnit větší rozsah pohybu. Kromě toho přispívá ke zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu.